SZNUR HUKOWY - SKUTECZNY ODSTRASZACZ DZIKICH ZWIERZĄT

Prawdziwym utrapieniem są dziki, które przywykły do obecności człowieka i za żadne skarby nie zamierzają zaprzestać swoich niszczycielskich odwiedzin. Zrujnowane pola i powyjadane plony to częsty efekt wizyt tych zwierząt, czego skutki mocno odczuwają właściciele upraw. Dziki stają się odważniejsze i coraz bliżej podchodzą do siedlisk zamieszkałych przez człowieka. Odradzamy odganianie tych zwierząt na własną rękę, bliskie spotkanie z dorosłym dzikiem może być niebezpieczne i skończyć się utratą zdrowia. Broniący się dzik może bez pardonu nas zaatakować i wyrządzić krzywdę. 

Właściciele sadów doskonale zdają sobie sprawę jak trudno walczyć z zadziornym ptactwem, które gustuje w uprawach. Najbardziej dającym się we znaki gatunkiem są szpaki, które atakują sady, pola czy winnice, niszcząc i wyjadając czereśnie, wiśnie, śliwy, jagody czy jabłka. Szpak jest gatunkiem inwazyjnym i stanowi duże zagrożenie nie tylko dla upraw człowieka, ale także dla całego naszego ekosystemu.

Do grona zwierząt niszczących uprawy zaliczyć możemy także sarny, łosie, jelenie, bobry czy kuny - a także ptaki: dzikie gęsi, żurawie czy kruki.

Idealnym rozwiązaniem na odstraszanie dzikich zwierząt są sznury hukowe, zwane także hukerami czy sznurami petard. Huker skutecznie, bezinwazyjnie, bezpiecznie i praktycznie bezobsługowo odstraszy natrętne zwierzęta. Sznur hukowy - w przeciwieństwie do standardowych petard, które trzeba każdorazowo podpalać - wystarczy odpalić raz, co pozwoli na kilkugodzinne działanie. Hukery w półgodzinnych odstępach samoistnie odpalają petardę, która odstrasza dziką zwierzynę głośnym hukiem. Sznur hukowy HUKER XP0001 posiadający 12 petard, działa przez ok.6 godzin. Wystarczy zawiesić go w wybranym przez nas miejscu i cieszyć się spokojem.

Liczne koła łowieckie na terenie Polski świadczą usługi dla rolników polegające na ochronie upraw, płoszeniu zwierzyny i powodują przemieszczanie tych dzikich zwierząt w rejony oddalone od upraw. Sznury hukowe- odstraszacze Hukery cieszą się dużym zaufaniem i popularnością w leśnictwach i kołach łowieckich.

Hukowe sznury petard znajdują się w ofercie sklepu www.dobrefajerwerki.pl - wysyłamy je pojedynczo, w opakowaniach po 12 sztuk lub w całych kartonach po 72 sznury, co daje łącznie aż 864 strzały przez prawie 432h!

Komentarzy (0)

Brak komentarzy
Uwaga!

Uwaga!

Strona zawiera także produkty przeznaczone
wyłącznie dla osób pełnoletnich

Czy masz ukończone 18 lat?